Правила подання форми 20-ОПП

Подається форма № 20-ОПП згідно з п. 8.5 Порядку № 979 та підказок, наведених в самій формі, у випадках, коли підприємство:
  • реєструє, створює або відкриває новий об'єкт оподаткування;
  • змінює відомості про об'єкт оподаткування, а саме змінює тип, найменування, місцезнаходження об'єкта оподаткування;
  • змінює стан об'єкта оподаткування.
Під зміною стану об'єкта оподаткування слід розуміти зміну функціонального використання об'єкта, тобто перепрофілювання, відчуження і так далі.

Відповідальність за неподання

Що стосується відповідальності за неподання форми № 20-ОПП, то за неподання такої форми на суб’єктів господарювання накладається штраф згідно з п. 117.1 ПКУ як за неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі ДПС, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних. А саме:
  • на самозайнятих осіб у розмірі 170 грн.;
  • на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, — 510 грн.

Коли непотрібно подавати форму 20-ОПП

Згідно Наказу № 979 від 22.12.2011 року – подавати Форму № 20-ОПП до 30.12.2011 року тим, в кого реєстраційні дані на сьогоднішній день залишаються незмінними, не потрібно. Штрафні санкції в цьому випадку не передбачені. Якщо ФО-П зареєстрований за місцем прописки (у власній квартирі) - подавати форму 20-ОПП не потрібно, оскільки квартира не є об'єктом оподаткування.
У перший раз форма 20-ОПП повинна включати всі об'єкти оподаткування. При повторній подачі - тільки нові об'єкти або ті, за якими були зміни.

Copyright © 2010-2024 "Форми та бланки". All Rights Reserved.

Договір про обслуговування